Par mums

Laipni lūdzam!

Meklējiet tiešsaistē filmas, TV šovus, mūziku, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides - legāli, ātri un vienkārši.

Legāla satura meklēšana tiešsaistē var būt sarežģīta. Daudzas mājaslapas, kurās ievietots nelegāls saturs, izskatās ļoti līdzīgas legālajām mājaslapām, lai Jūs nevarētu saskatīt atšķirības starp to, kas ir legāls un kas nav. Eiropas līmeņa pētījumi liecina, ka daudzi Eiropas Savienības iedzīvotāji nezina, kur internetā meklēt legālas digitālā satura vietnes. Piemēram, tikai puse aptaujāto atzīst, ka zina, kur legāli lejupielādēt TV seriālus.

Tāpēc mēs izveidojām portālu Ņem droši!, kurā meklēt legālo saturu ir viegli un ātri, nodrošinot vienotu piekļuvi legāla satura mājaslapām Latvijā. 

Portālu uztur Patentu valde un tajā var atrast mājaslapas, kuras tiešsaistē piedāvā digitālo saturu (mūziku, filmas un televīziju, e-grāmatas, videospēles un sporta pārraides) un kuras atbilstoši Kultūras ministrijas noteiktajiem kritērijiem var tikt uzskatītas par legālām.

Ņem droši! arī sniedz pārskatu par legālā satura pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Portālā atrodama gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem noderīga informācija, tostarp arī statistika.

Portālā Ņem droši! iekļauta informācija par digitālā satura pakalpojumu sniedzējiem, kas saņēmuši nepieciešamās autortiesību un blakustiesību subjektu atļaujas digitālā satura izplatīšanai tiešsaistē un kuru mājaslapas atbilst šādiem kritērijiem:

  1. piedāvātais saturs par atlīdzību vai bez tās ir pieejams Latvijas teritorijā jebkuram interneta lietotājam (netiks iekļauts, piemēram, saturs, ko piedāvā tikai bibliotēkās vai skolās);
  2. mājaslapu uztur Latvijā vai citā valstī dibināts komersants vai organizācija;
  3. ir izturēta Google pārredzamības atskaites (Google Transparency Report) pārbaude (tiks vērtēts saņemto ziņojumu skaits);
  4. ir iespēja izmantot drošus interneta pirkumu risinājumus (ja saturs pieejams par maksu);
  5. saturs pieejams jebkurā laikā pēc pieprasījuma (šo kritēriju nepiemēro TV tiešraidēm internetā).

Portālā neiekļauj mājaslapas, kurās apkopots lietotāju radīts/ augšupielādēts saturs.

Kas mēs esam?

Patentu valde ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde ar normatīvajos aktos noteiktu kompetenci rūpnieciskā īpašuma jomā, tai skaitā tās funkcija ir veicināt valstī un sabiedrībā izpratni par intelektuālā īpašuma aizsardzību un stiprināt tā vērtību.

Ienāciet, aplūkojiet un atklājiet!